Menüyü Atla

Mum, Mumluk & Şamdan

(1209)

1209 üründen 120 tanesi gösteriliyor.

Mum

Mum, icat edildiği dönemde tek ışık kaynağı olarak kullanılırken günümüzde çoğunlukla dekoratif amaçlarla kullanılan bir aksesuar yerine geçer. Mumlar; donyağı, parafin veya benzeri hafif yanıcı maddelerden oluşturulur ve ucundaki kolay tutuşan iplik sayesinde yanar. İlk başlarda yuvarlak biçimde tasarlanan bu dekoratif ürünler zamanla daha özelleştirilmiş şekillerde tasarlanmaya başlanıp kullanıcılara sunulur. Dekoratif mum çeşitleri evinizin tarzını baştan aşağı değiştirmenizi sağlar ve dingin bir ortam elde etmenize yardımcı olur. Mum ışığının ve özellikle kokulu mum çeşitlerinin dinlendirici ve sakinleştirici etkisi kullanıcılar tarafından bilinir. Bu sebeple bu dekoratif ürünler yalnızca aydınlatma kaynağı olarak görülmez, aynı zamanda dekorun ve kişisel tarzınızın bir tamamlayıcısı olarak rol alır. Hayat tarzınız ve moda anlayışınız hakkında ipuçları vermenizi sağlayan bu dekoratif aksesuarlar yaşadığınız veya çalıştığınız mekânı kişiselleştirmenize de yardımcı olur. Çoğu dekoratif üründe olduğu gibi mumlar konusunda da güvenliğe dikkat etmeniz önerilir. Bu yüzden mumluk çeşitleri en az mumlar kadar önemlidir. Mumluklar hem mumlarınızı kolay tutuşabilecek kumaşlardan ve malzemelerden uzak tutarak güvenliğinizi sağlar hem de onlarca farklı model, desen ve renk ile dekorasyonunuza değişik bir soluk getirir. Mumluk modellerinizin mumlarınıza uyum sağlaması oldukça önemlidir. Sade mumlara daha desenli ve otantik mumluklar tercih ederken, karışık desenlere sahip çok renkli mumlar için tek renk ve desensiz mumluklar kullanmanız tasarım açısından göz alıcı olabilir. Silindir mum çeşitleri icat edildikleri dönemden beri mumların en klasik modellerinden biriyken artık üçgen şeklindeki mumlardan kalpli mum modellerine kadar pek çok farklı model ve desende seçeneğe ulaşmak mümkündür. Evinizi mumlar yardımıyla dekore etmek veya var olan dekorasyonunuza mistik ve otantik bir hava katmak isterseniz, Morhipo sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Dinginleştirici Bir Dekorasyon için Mum Çeşitleri

Mum çeşitleri diğer pek çok dekoratif ürün gibi oldukça geniş bir renk ve desen skalasına sahiptir. Kullanıcılar kendi yaşam tarzları, mekandaki diğer mobilyaların ve dekoratif eşyaların tasarımı gibi birçok farklı etmene göre seçim yapabilir. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri dekoratif aksesuarların odadaki diğer dekorasyon ürünleri ile uyum yakalayabilmesidir. Üçlü mum seti dekorasyon konusunda en kolay uyum sağlayabilecek ürünlerden biri olarak kullanıcıların beğenisini kazanır. Birbiriyle uyumlu üç farklı renk veya desenden oluşan bu setler, mekânın bir köşesine konduğunda içerideki havayı tamamen değiştirebilir. Şamdan mum modelleri genellikle daha klasik ve şık tarzda döşenmiş evler, restoranlar veya ofisler için kullanılır. Bu tarz dekorasyonlarda büyük mum kullanılması önerilir. Bu sayede dikkat çekici ve vurucu bir tarzı kolayca yakalayabilir, aynı zamanda ortamı tamamen aydınlatabilirsiniz. Tealight mum modelleri orta sehpaları veya kahve sehpalarını süslemek için en uygun aksesuarlardan biridir. Bu tarz orta sehpa tasarımları büyük kapaklı kitaplar ve kaktüs gibi ev içi bitkilerinin saksıları ile tamamlanabilir. Yuvarlak mum çeşitleri yine aynı şekilde ev ve ofis içi dekorasyonunda sıklıkla kullanılır. Evinizin dekorasyonunda mumları kullanabileceğiniz başka bir alan da geniş yemek masalarıdır. Yemek masalarının ortalarını şekilli mum çeşitleri ve şamdanlarla süsleyebilirsiniz. Böylece misafir davetlerinde ve akşam yemeklerinde masanıza restoran havası katabilir, sunumlarınızı göz alıcı hale getirebilirsiniz. Şamdanlık mum modelleri de ortama şık bir hava katarken size yardımcı olabilecek diğer bir türdür. Uzun şamdanlar ve uzun boylu mumlar tüm akşam yemeklerine şık ve gösterişli bir hava katar. Akşam yemeklerinde, davetlerde, evin çeşitli odalarında ve ofislerde kullanılabilecek mum çeşitlerine Morhipo sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Romantik ve Şık Tasarımlarıyla Mum Modelleri

Mum çeşitlerinin çoğu konduğu mekâna loş bir ışık, güzel kokular ve romantik bir dokunuş katar. Romantik dekorasyon anlayışı, akıllara pastel ve sıcak renkleri, hoş kokuları ve loş aydınlatmaları getirir. Vanilya kokulu mum, bu romantik dekorasyon anlayışının önde gelen belirleyicilerinden biridir. Vanilya aroması rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Loş bir ışıkta kitap okumak veya meditasyon yapmak istediğinizde bu tarz kokulu mumları tercih edebilirsiniz. Bu küçük mum türleri bir yandan günün stresini ve yorgunluğunu atmanıza yardımcı olurken diğer yandan kolayca odaklanabilmenizi sağlar. Romantik dekorasyonların bir diğer yardımcısı da renklerdir. Romantik renkler mekâna vintage bir hava katar. Pembe mum modelleri daha soft renkler olan bej, krem veya açık yeşil tonlarıyla bir araya gelerek İngiliz romantik moda anlayışını evinize uyarlamanıza yardımcı olabilir. Kırmızı mum ise romantizm denince akla ilk gelen renklerden biri olmakla birlikte fazlasıyla göz alıcı olabilir. Sade renk ve desenler kullanılarak dekore edilmiş bir mekân, kırmızı renklerdeki aksesuarlarla dikkat çekici bir tasarıma ulaştırılabilir. Yüzen mum modelleri de küvet ve jakuzi gibi alanlarda kullanıldığı için genelde spa merkezleri ve oteller tarafından tercih edilir. Evinizde böyle lüks bir hava kazandırmak istediğiniz alanlar için küçük bir fanus içerisine doldurduğunuz suyun üstüne suyun yüzeyinde kalabilme özelliğine sahip mum çeşitlerinden yerleştirebilirsiniz. Bu alanlar genellikle banyolar olur. Yüzme özelliğine sahip modellerle banyonuzu bambaşka bir dekorasyona doğru yönlendirebilirsiniz. Chakra mum ve Acqua di Parma mum markaları yine sakinleşmek istediğiniz alanlarda tercih edilebilecek mum seçeneklerindendir. Kokusu ile odaklanmanızı ve sakinleşmenizi sağlayan bu türler yoga meditasyon yapacağınız zamanlarda iyi bir eşlikçi olabilir. Onlarca farklı model, boyut, renk, desen ve kokuya sahip mum çeşitlerini Morhipo sayfalarından inceleyebilirsiniz.

En Güzel Mumlar Morhipo’da

Değişik dekorasyonlar yaratmak için mumları bir arada kümeleyerek kullanabilir, farklı yüksekliklerdeki ve şekillerdeki modelleri bir araya getirerek etraflarına çiçek ve saksı gibi farklı objeler ekleyebilirsiniz. Dekorasyonun göz yormaması için ise mumlarınızın rengini, desenini ve mumluklarınızın modelini diğer objelere uyum sağlayacak şekilde seçebilirsiniz. Uzun mum modelleri her türlü dekorasyonda kullanabileceğiniz ve geniş bir kullanım alanına sahip olan türlerden biridir. Etrafına kısa ve geniş modeller ekleyerek göz alıcı bir kontrast yakalayabilirsiniz. Kütük mum modelleri otantik bir tasarım anlayışına sahip kullanıcılara hitap eder. Dağ evlerindeki havayı kolayca tamamlayabilecek bu tarz mumlar sayesinde şehir evlerinde de kendinize doğanın içinde bir ortam yaratabilirsiniz. Bu tarz otantik mumların tamamlayıcısı olarak deri kaplı kitaplar ve büyük hasır saksılar kullanabilirsiniz. 3 fitilli mum modelleri ise diğerlerinden daha farklı ve marjinal bir moda anlayışına sahip kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Eğer dekorasyonunuzdan sıkıldıysanız ve bir çeşit farklılık istiyorsanız fitillerin sayısı birden fazla olan modelleri tercih edebilirsiniz. Fitillerin hepsini aynı anda yakarak daha güçlü bir ışık kaynağı elde edebilirsiniz. Mum fiyatları diğer birçok aksesuar ürünü gibi model, renk, boyut, desen, koku veya marka gibi değişkenlerden etkilenerek farklılık gösterebilir. Jel mum fiyatları da aynı şekilde geniş bir fiyat skalası sunar. Bu sayede kullanıcılar kendilerine en uygun ürünü en uygun fiyatlara bulabilirler. Parafin mum modelleri her türlü dekorasyon fikrine uyum sağlayabilecek şekilde geniş bir desen ve renk seçeneğine sahiptir. Ham maddesi parafin olan mum türleri her renk ve koku içeriğine sahip olabilir. Siz de kendinize en uygun boyut, renk ve koku aromasındaki mum seçeneğini Morhipo’dan bulabilirsiniz.