Menüyü Atla

Kadın Parfüm

(4598)

4598 üründen 120 tanesi gösteriliyor.

Kadın Parfüm

Modern parfümün 1700’lü yıllara dayanan ortaya çıkış nedeni estetik kaygıdan daha farklıdır. Hem kozmetik dünyasında hem de moda dünyasında Fransa’nın bu konuda öncü olduğu bilinir. Dolayısıyla ilk çıktığı zamanlarda parfümün kötü kokuları bastırmak ve hijyen sağlamak için tüketildiği bilinen bir bilgidir. Bugün geldiğimiz noktada kadın parfüm çeşitleri, değişen yıllar içinde neredeyse tamamen estetik bir iz bırakmak adına kozmetik dünyasının vazgeçilmez ürünlerindendir. Çağdaş ve doğal esansların keşfedilerek geliştiği yıllar içinde sayısız kadın parfüm markaları raflarda yerini almıştır. Günümüzde bu ürünler hijyen amaçlı kullanılmaz ve kadınlar için bir ruj sürmek kadar günlük bakımın parçasıdır. Geçirdikleri bir dizi işlemden dolayı kadın parfüm koku çeşitleri sayısız denecek kadar fazladır. Örneğin farklı markaların yasemin içerikli ürünlerini deneseniz bile size aynı duyguyu yaşatmayacağını görebilirsiniz. Çünkü her markanın kimyasal içerikleri, üretim aşamalarında çeşitlilik gösterir. Bu nedenle aynı içerikte olduğunu düşündüğünüz kokular bile bir test sırasında bambaşka hisler çağrıştırabilir. Bu ürünlerin tam olarak kullanıma gelme süreci uzun ve birkaç basamaktan oluşan işlemler dizisini içerir. Bir şişeye girecek sıvının üretilme işi, taze çiçeklerin bahçelerden toplanmasından raflarda yerini işlenmiş bir sıvı olarak almasına kadar sürer. Kalıcı kadın parfüm seçimi yapmak isterseniz alışveriş öncesi birkaç konuda bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Çünkü her koku her tende aynı şekilde durmayacağı gibi tamamı aynı süre kalıcılık göstermez. Özellikle “imza kokum” diyebileceğiniz bir ürünü seçmek için birkaç defa seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Etkileyici kadın parfüm seçeneklerinden kendinize göre olduğunu düşündüğünüz eşsiz ürünü bulmak biraz zaman isteyebilir. Cilt tipi, yaş, parfüm dışında kullandığınız kozmetik ürünler, ürünü ne sıklıkta ve nereye giderken tercih edeceğiniz gibi pek çok unsur seçiminizi etkileyebilir. Farklı notalara sahip olan yüzlerce parfüm ürününü Morhipo’da bulabilir, orjinallik garantisi ile güvenerek satın alabilirsiniz.

Kadın Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudunuza direkt temas eden krem, losyon, fondöten, tonik suyu gibi ürünleri satın almadan önce seçici olmanız gerekir. Kozmetik alışverişi yaparken ürün içeriğini iyi okuyup doğru yerlerden güvenilir alışverişi tercih etmeniz, cilt sağlığınız için daha iyi olabilir. Seçtiğiniz ürünün içeriği ile diğer kozmetik ürünlerinin koku tarzı birbirine benzerse daha kalıcı bir koku elde edebilirsiniz. Ayrıca Bargello kadın parfüm gibi kaliteli ve kalıcı ürünleri uygulamadan önce temiz bir cilde sahip olmanız önemlidir. Temiz cilt, kokunun kalıcı etkisini bariz şekilde arttırır. Çünkü açık gözeneklere yer eden partiküller, uzun süre tende kalır. Kadın parfüm yorumları ile koku seçerken, her kokunun herkeste aynı etkiyi bırakmayacağını bilmeniz gerekir. Kimi markalarda aynı veya benzer isimli esanslar şişelense de iki kokuyu da alıp denediğinizde burnunuzda farklı tonlarda duyu hissedebilirsiniz. Örneğin Privacy kadın parfüm gibi daha baharatlı ve belirgin kokular bile çiçeksi bir koku deneyiminden sonra sizi etkilemeyebilir. Sayısız kadın parfüm çeşitleri içinden kendi kokunuzu bulmak için cilt yapınızı iyi tanımalı ve yemek alışkanlığınızı, çalışma alanınızı hatta giyim tarzınızı da göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Bu ürünler hakkında en sık duyacağınız terimler ise EDP, EDT ve EDC ifadeleridir. Bu 3 farklı kategori esansların kalıcılık değerini, yani içindeki alkol oranını gösterir. En fazla kalıcılık değeri %10-%20 alkol oranına sahip olan EDP (eau de parfume) ürünlerdedir. Orta yoğunlukta EDT (eau de toilette) parfümler 4 mevsim kullanılabilir özelliktedir. %2-%4 alkol oranına sahip en az kalıcı olan parfümler ise EDC (eau de cologne) parfümlerdir. Morhipo’dan aradığınız kadın parfüm setini bu terimlere dikkat ederek bulabilir, kendinize veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kendi Kokunuzu Bulmak İçin İpuçları

Tene göre ürün seçiminin yarattığı farklılık en yüksek alkol oranına sahip kozmetik ürünlerde karşınıza çıkabilir. Baharatlı kokularıyla birçok zevke hitap eden Rebul kadın parfümü ile maskülen bir esintiyi ya da daha çiçeksi ve ferah olan kokularla kadınsı bir esintiyi arkanızda bırakabilirsiniz. Kokuyu temiz cilde uygulamayı unutmamalısınız. Özellikle kadın ve erkeklerde esansların uygulanma yerleri farklı olmalıdır. Genelde bilinen bölgeler kulak arkası, dirsek içi, diz kapağının arkası, el bileklerinin içi, boyun gibi kokunun uzun süre kaldığı yerlerdir. Ancak erkeklerin boyun bölgesine, kadınların kulak arkasına esansları uygulaması tavsiye edilen bir istisnadır. İmza kokunuz olduğunu düşündüğünüz Chanel kadın parfümün kalıcılığından emin olabilir, bu bölgelere uygulayarak sadece teninizde değil, kıyafetlerinizde de uzun süre belirgin bir koku hissedebilirsiniz. Genelde kadınsı ve ağır kokular sunan Chanel yerine daha çiçeksi ve yumuşak kokuları isterseniz Koton Jasmine kadın parfümünü seçebilirsiniz. Yasemin kokusunun esintisini her sıktığınızda hissedebilirsiniz. Kadın parfüm kampanyaları arasından bütçenize ve zevkinize göre olanı seçmeden önce dikkate almanız gereken birkaç tüyoyu da hatırlamanız gerekebilir. Tütün ürünleri kullanmak, saç yapısı ve uzunluğu, yeme içme alışkanlıkları, çalıştığınız yerin özellikleri, cilt yapınız, terleme durumunuz gibi faktörler, esansların etkisini ve kalıcı olma süresini etkiler. Kadın parfüm isimlerine, şişesine veya markaya göre size uygun esansı seçerken yaşam tarzınız ve cilt tipiniz bile ürünü kullanırken alacağınız verimi arttırabilir. Bunların yanı sıra yazın ve kışın kullandığınız ürünlerde de farklı tercihler yapabilirsiniz. Genelde yazın ağır ve daha belirgin kokular tercih edilir. Çünkü yazın ince kıyafetlere rağmen terlemeler, havanın yarattığı uçuculuk etkisi artar. Kışın tam tersine yumuşak ve sakin kokular seçebilirsiniz. Morhipo kadın parfüm ürünlerine göz atabilir, beğendiğiniz markaların orjinal ürünlerini sipariş verebilirsiniz.

Her Bütçeye Göre Kadın Parfümleri Morhipo’da

Bir mağazaya girdiğinizde, hatta sadece önünden geçtiğinizde bile sizde etki bırakan şey kokusu olabilir. Çünkü koklama duyusu nesneleri veya kişileri koku ile birbirine bağlayıp ilişkilendiren bir duyudur. Kimi zaman o nesneyi veya kişiyi görmeyip kokusunu duyarak aklınıza kişi veya nesne gelir. Dolayısıyla koku eğer akılda kalıcı ve kişide zevk yaratan aromalardan seçilirse, kişinin imzası olacak kadar kıymetli olabilir. Kendi imzanızı seçmeden önce kadın parfüm önerilerini inceleyerek birden fazla seçeneği değerlendirebilirsiniz. İster baharatlı ve ağır kokularla gittiğiniz yerde arkanızdan iz bırakabilir, ister çiçeksi hafif kokularla ortamda hoş bir esinti yaratabilirsiniz. Jagler kadın parfüm seti gibi deodorant, roll-on ve parfüm üçlüsünün bir arada olduğu seçenekleri de düşünebilirsiniz. Bunun yerine kalıcı ve tek ürünle uzun süre kullanım imkanı edineceğiniz Armani kadın parfüm gibi ürünleri de seçebilirsiniz. Bu ürünlerin doğru saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiğini unutmadan ömrünü uzatabilirsiniz. Direkt güneş ışığından, nemli ve sıcak yerlerden uzak tutarak ürünlerin kalıcılığını arttırabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin orijinal kutusu atılmamalı, onları bu dış etkenlerden uzak tutan bir kutu olduğu hatırlanmalıdır. Doğru kullanım tüyoları ile alışverişte verdiğiniz paraya değecek kadar kullanım süresine sahip olabilirsiniz. Farklı bütçelere göre uygun fırsatlar sunan Avon parfüm çeşitleri arasında her notaya sahip kokuları bulmanız mümkündür. Binlerce marka, ürün, model ve geniş fiyat skalasının olduğu Morhipo’da uygun fiyatlı kadın parfüm çeşitlerinde aradığınızı bulabilirsiniz. Her kategoride olduğu gibi kozmetikte de geniş seçenekler barındıran Morhipo’da indirimli kadın parfüm çeşitleri sunulur. Bütçenizi belirledikten ve istediğiniz ürüne karar verdikten sonra araştırmaya başlayabilirsiniz. Her daim kullanıcı yorumlarını dikkate alan ve online pazarlar arasında adından sıkça söz ettiren Morhipo’dan kadın parfüm fiyatları konusunda bilgi edinebilirsiniz.