Menüyü Atla

Cilt Bakımı Ürünleri

Yeni Ürünler, Süper Fiyatlar


6091 üründen 120 tanesi gösteriliyor.

Cilt Bakımı

İyi bir cilt bakımı rutini yalnızca görünüşünüze katkı sağlamakla kalmaz aynı zamanda cildinize ve vücudunuza da iyi bakmanızı sağlayarak sağlığınızı korur. Bu nedenle iyi ve düzenli bir şekilde bakım yapıyor olmak oldukça önemlidir. Sabah ve gece için ayrı bakım rutinleri tercih etmek ve hem kendinize hem cildinize biraz vakit ayırmak, uzun yıllar sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Klasik cilt bakımı rutini; kapsamlı bir cilt temizleme ve nemlendirme, ağız ve diş bakımı hatta saç bakımı gibi uygulamaları da kapsar. Bunların hepsini yapmak daha motive bir şekilde güne başlamanıza yardımcı olabilir. Daha iyi göründüğünüzde kendinizi de daha iyi hissetmeniz kolay olur. Günlük cilt bakımı rutinine sahip olmak dışarı çıktığınızda en iyi şekilde gözükmenize yardımcı olur. Günlük bakımlar genellikle yüz temizleme ve nemlendirme adımlarını içerir. Yüzünüzü yıkamak, makyajınızı temizlemek, her sabah güneş koruyucu krem sürmek ve geceleri bir nemlendirici ürün kullanmak gibi adımlar cildinizi korur. Cilt hücrelerinizin günlük olarak yenilenmesi gerekir. Bu yüzden klasik cilt bakımı nedir sorusuna cevap olabilecek kaliteli ürünler sayesinde günlük olarak cildinizi tazelemeniz önerilir. Cildinizin en iyi haline kavuşabilmek için öncelikle cilt tipinizi belirlemeniz ve cilt bakım ürünleri seçerken cilt tipinize uygun olan seçenekleri tercih etmeniz önerilir. Vichy cilt bakımı ürünleri sayesinde yağlı, kuru veya karma ciltler için üretilen birçok farklı seçenek arasından kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. İyi bir bakım rutini için gerekli olan ürünleri bulabilmenin yolu kendi cilt yapınıza en uygun formülü keşfetmek olur. Markalar ürünlerinin tamamını bu farklı cilt tiplerine uygun olacak şekilde opsiyonlu olarak üretir. Kendi cilt tipinize göre cilt bakımı ürünlerine en uygun fiyatlarla Morhipo sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Görünüm için Cilt Bakımı Rutini

Yüz cilt bakımı rutinlerine çok genç yaşta başlanması ileriki yaşlarda daha sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Yüz için oluşturulacak rutinde göz önünde bulundurulması gereken ilk adım; cilt tipinizi doğru belirlemektir. Kuru cilt bakımı rutini genellikle kuru cilde sahip kişilere uygulanır. Kuru ciltler özellikle kış aylarında daha fazla kurur ve pul pul dökülmeler görülür. Kuru cilt tipleri için temizleyici seçerken içeriğinin cildinizi kurutmayacağından emin olmanız önerilir. Cildiniz hassas ise alkol içermeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Kuru ciltler için günlük cilt bakımı rutininin en önemli kısmı ise nemlendiricilerdir. Nemlendirici ürünler A ve E vitamini içerebilir. Bu sayede cildiniz daha uzun süre nemli kalır. Ayrıca kuru cilt tipine sahip kullanıcılar nemlendirici ürünleri günde iki kez yani bir sabah ve bir gece olmak üzere kullanabilirler. Cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayabilmek için seramid ve gliserin içeren bir nemlendirici seçebilirsiniz. Karma cilt bakımı ise kuru ve yağlı ciltlere göre daha kolay ve daha yaygın bir yöntem olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Çoğu kadın ve erkek karma bir cilt tipine sahip olduğu için markalar ürünlerini karma cilt tipine uygun olacak şekilde üretirler. Cilt bakım maskesi kullanımı bu cilt tipleri için en önemli adımlardan biri olur. Bu maske ürünlerini paketin üstündeki talimatlara uygun şekilde yüzünüze uygulayıp yine paketin üstündeki süre kadar bekledikten sonra istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Hassas cilt bakımı rutinleri ise ürün seçimine oldukça dikkat edilen bir bakım türüdür. Hassas ciltler için üretilen ürünleri seçmek cildinizin hassasiyetini azaltır, alerjik reaksiyonlardan dolayı oluşan kaşıntı ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Uygun fiyatlı cilt bakımı ürünlerinin tamamına Morhipo’dan ulaşabilirsiniz.

Güzellik ve Cilt Bakımı

İleriki yıllarda hızlı yaşlanmamak ve güzel kalmak için 20’li yaşlarda cilt bakımı yapmaya başlamak ve bunu düzenli bir hale getirmek önemli bir tedbir olabilir. Genç yaşlardan itibaren iyi bir güneş kremi kullanıyor olmak sizi ileri yaşlarda güneş lekelerinden korur. 20’li yaşlardan itibaren düzenli olarak nemlendirme kremleri kullanmak, ileriki yaşlarda kırışıklıkların artmasını engeller. Ayrıca aknelerden mustarip olan kadın ve erkek kullanıcılar için de Bioderma Sensibio gibi kullanımı basit ürünler önerilebilir. 30 yaş cilt bakımı nasıl olmalı sorusu ise biraz daha ileriki yaşlarda düşünülmeye başlanır. Daha genç yaşlardan itibaren bir rutin sahibi olmak sizi 30’lu yaşlarda rahatlatabilir. 30 yaş cilt bakımı rutinlerinin en önemli adımı ise yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremler ve serumlar olur. Estée Lauder serum ürünleri neredeyse 20’lerin başındaki gençlerden 60 yaş üstü kullanıcılara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Serum ve kremlerde vücudunuzun ve cildinizin ihtiyaç duyduğu vitaminler de bulunur. 40 yaş cilt bakımı hem kadın hem erkek kullanıcıların tamamı için oldukça önemli bir dönem olarak dikkate alınır. Hafif kırışıklıklar ve güneş lekeleri bu yaşlarda ortaya çıkabilir. Ancak düzenli bir bakım sayesinde bu izlerin tamamından kurtulabilirsiniz. Hem sabah hem gece için sütlü bir temizleyici kullanarak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Cildi onarmak ve kırışıklıkları azaltmak istiyorsanız C veya E vitamini gibi antioksidan bakımından zengin içeriklerle üretilen nemlendirici çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Sinoz leke kremi bu noktada güneş lekelerini, sivilce lekelerinizi veya yaşlanma kaynaklı cilt lekelenmelerini geçirmenize yardımcı olur. Leke kremi ve Sinoz altın serum ürünleri lekeleri geçirmekle kalmaz aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir yenileme sağlar. Her yaşa uygun cilt bakımı ürünlerini Morhipo sayfalarından inceleyebilirsiniz.

En Güzel Cilt Bakımı Ürünleri Morhipo’da

Vücudunuza bakım yaparken ürünleri seçmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli adımlar cilt yapınızı tanımak ve ürünleri yaşınıza göre seçmektir. Öncelikle karma, kuru ve yağlı cilt tipleri arasından kendi cildinizin hangisine daha yakın olduğunu belirleyebilirsiniz. Yağlı cilt bakımı nasıl olmalı sorusuna ise kendi rutininizi oluşturarak yanıt verebilirsiniz. Yağlı cilt tiplerinin bir bakım uygularken ürünlerin içeriğinde yağ bulunmamasına dikkat etmesi gerekir. Bu cilt tipine sahip kullanıcılar temizleyici ve nemlendirici ürünlerini yağ bazlı değil su bazlı tercih ederler. Bu sayede ciltlerinde yağlı bir his oluşmadan nemlendirme yapabilirler. Diğer önemli nokta ise yaşınıza uygun olan bakım ürünlerini kullanmaktır. 50 yaş cilt bakımı için en önemli nokta; genetiğinize uygun cildinizi koruyabilecek ve yaşlanma hızını en aza indirecek ürünleri seçebilmek olur. Bu yaşlarda cilt bariyerini korumak istiyorsanız yüz nemlendirici kremler konusunda dikkatli olmanız önerilir. Bu kremler 50 yaşın üstündeki kadın ve erkek kullanıcılar tarafından sabah ve gece uykudan önce olmak üzere günde iki kez kullanılır. Çünkü cildiniz ne kadar kuru kalırsa, güneşe ve yaşlanmaya karşı o kadar savunmasız kalır. 60 yaş cilt bakımı rutini için önerilen en önemli yöntem ise onarıcı kremler ve serumlar olur. Yıllar içerisinde ciltte oluşan kırışıklık, sivilce izleri ve güneş lekeleri gibi kusurlar onarıcı serumlar sayesinde kolayca azaltılabilir. Onarıcı serumlar içeriğindeki vitaminler sayesinde ölü hücreleri yenileriyle değiştirir, yıpranmış hücreleri ise tedavi eder. Bu sayede cildiniz yorgun görünmekten kurtulur ve bir tazeliğe kavuşur. Ayrıca bu yaşlarda yalnızca yüzde değil ellerde oluşan güneş lekeleri ve kırışıklıklar için de Neutrogena el kremi kullanabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine ve yaş gruplarına uygun cilt bakımı ürünlerini Morhipo’da bulabilirsiniz.