Menüyü Atla

Blender Seti

(81)

81 üründen 81 tanesi gösteriliyor.

Blender

Beslenme, insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu sebeple yemek hazırlığına büyük bir önem verilir. Gün içerisinde insanlar vakitlerinin büyük bir bölümünü yemek hazırlamak veya yemek yemek için kullanır. Özellikle yemek hazırlığı ciddi bir vakit ve emek ister. Çünkü yemeğin hazırlanması kadar lezzetli olması da gerekir. Pek çok kişi yediği yemeğin lezzetli olmasını ve bunun tadını çıkarabilmeyi ister. Mutfakta yemek yaparken yiyeceklerin daha kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlamak amacıyla bazı aletler kullanılır. Bunlara genel olarak yardımcı mutfak aletleri adı verilir. Karaca, Fakir, Emsan, Arçelik, Tefal ve Korkmaz gibi markalarda farklı özelliklere sahip pek çok mutfak aleti yer alır. Bunlardan biri de blender adı verilen yardımcı ürünlerdir. Blender yiyecekleri küçük parçalara bölmek, püre haline getirmek veya karıştırmak için kullanılan elektrikli küçük mutfak robotu şeklinde tanımlanabilir. Bu ürünlerin ağız kısmında bulunan doğrayıcı bıçaklar elektriğe bağlı olarak çalışır. Bu nedenle de elektriğin olmadığı mutfaklarda blender aletinden yararlanamazsınız. Doğrayıcı özelliğe sahip bu elektrikli robotlar hem sıvı hem de katı gıdalar için kullanılabilir. Domates, kabak, patates, salatalık, patlıcan ve havuç gibi katı gıda maddelerini mutfak robotunun içerisine atarak küçük parçalar haline getirebilirsiniz. Üstelik katı yiyeceklerin hepsi eşit büyüklükteki parçalara bölünür. Süt, su veya çorba gibi sıvı gıdaları başka besin maddeleri ile karıştırıp harmanlamak için de blender kullanılabilir. Bu elektrikli mutfak aleti sayesinde çeşitli yemekleri çok pratik ve hızlı bir şekilde hazırlamak mümkün hale gelir. Üstelik blender ile hazırlanan yemekler çok daha kıvamlı ve lezzetli olur. Eğer katı yiyecekleri bıçakla kesmeye veya çorbaları süzgeçle süzmeye çalışarak vakit kaybetmekten yorulduysanız hemen bir blender seti alabilirsiniz. Bunun için Morhipo’da satışa bulunan Kitchenaid, Schafer, Goldmaster, Arzum ve Kenwood gibi güvenilir markaların blender fiyatları ve özelliklerine bakabilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Yemekleri Blender ile Kolayca Hazırlayın

1922 yılında Stephen Poplawski tarafından içecek hazırlamak için icat edilen bıçaklı ürün, ilk blender modeli olarak kabul edilir. Bu ürün çok kullanışlı bulunduğu için aynı alanda çalışmalar farklı kişiler tarafından da devam ettirilir. Böylece 1950 yılında ilk çok amaçlı mutfak robotu ortaya çıkar. Bu üründe kesme, çırpma, ezme, karıştırma, dilimleme, doğrama gibi farklı işlevler bir araya gelir. Daha sonrasında ise hafif olması ve çok az yer kaplaması sebebiyle çok fazla satan el blender çeşitleri üretilir. Bu farklı boyutlara ve işlevlere sahip mutfak aletlerinden dilediğinizi satın alarak mutfağınızda lezzetli ve pratik yemekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin ev yapımı pasta kremaları hazırlamak için Blender çırpıcı telini kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelikten elde edilen çırpıcı aparatları motorun bulunduğu ana cihaza kolayca takıp çıkarılabilir. Çırpıcı aparata sahip olan blender modelleri ile muhallebi gibi sütlü tatlılar yapabilirsiniz. Eğer içerisinde karıştırma aparatı bulunan bir blender almak istiyorsanız Blender mikser setlerini tercih edebilirsiniz. Her üründe çırpıcı bulunmayabilir. Alışverişiniz sırasında ihtiyacınıza yönelik olarak seçim yapabilirsiniz. Örneğin Arzum blender seti gibi ürünlerde çırpıcının yanı sıra ezme, doğrama ve püre yapma gibi işlevler için kullanılan farklı aparatlar bulunur. Bir set satın aldığınızda patates püresi yapabilir, mercimek çorbası gibi yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Eğer çilek, muz, süt ve bal kullanarak bir içecek karışımı hazırlamak isterseniz Blender smoothie olarak geçen modellerden faydalanabilirsiniz. Bu robotları kullanarak hem kendiniz hem de çocuklarınız için lezzetli ve doyurucu karışımlar elde edebilirsiniz. Uygun fiyatlara sahip olan blender tekli mutfak aletleri küçük boyutlu oldukları için tezgah ve dolap içlerinde çok fazla yer kaplamaz. Blender markaları ve blender seti fiyatları hakkında Morhipo üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Mutfakta Blender Kullananlar için Önemli Tavsiyeler

Blender setleri mutfaklarda büyük kolaylık sağlayan yardımcı aparatlar içerir. Yeni bir ürün satın aldığınızda doğru kullanım için blender tavsiye ve uyarılarına dikkat etmeniz gerekir. Farklı markalara ait özel üretim, elektrikli mutfak aletleri içerisinde yer alan aparatlar sayesinde farklı amaçlar için kullanılabilir. Takıp çıkarılabilir özelliğe sahip olan bu aparatlar üretildiği malzemeye göre elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir. Çırpıcı ve karıştırıcı gibi paslanmaz çelik blender aparatları bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olur. Ancak plastik parçaları ve doğrayıcı bıçakları elde yıkamak gerekir. Doğrayıcı özelliğe sahip blender parçaları elde yıkandığı zaman keskinliklerini daha uzun süre muhafaza edebilir. Siz de uzun ömürlü kullanımlar için bu tavsiyeye dikkat edebilirsiniz. Bunların dışında blenderın içerisine konan yiyecekler konusunda da seçici olunması gerekir. Her yiyeceğin direkt olarak ürün kabının içerisine atılması uygun olmaz. Örneğin ocaktan yeni alınan kaynar yiyecekler hiç bekletilmeden karıştırma kabının içerisine atıldığında istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Aşırı sıcak gıdalar buhar ve basınç etkisine neden olabilir. Buzdolabından yeni çıkarılan soğuk gıdalar da direkt kaba konulamaz. Büyük mutfak robotları yerine küçük ve pratik kullanıma sahip ürün arayanlar için el blender seti tavsiye edilebilir. Bu modeller 2 veya 3 aparattan oluşur. El blenderi ile çok kısa sürede domates sosu, meyve püresi, krep ve çeşitli smoothie içecekler hazırlanabilir. Kullanışlı el blenderı fiyatları için Morhipo’ya bakabilirsiniz. Morhipo aracılığıyla Arzum blender ve Fakir blender gibi kaliteli ürünleri indirimli fiyatlarla bulabilirsiniz. Böylece hem bütçenize uygun bir alışveriş süreci geçirebilir hem de mutfakta işinizi kolaylaştıracak bir alet satın alabilirsiniz.

Yüzlerce Farklı Blender Çeşidi Uygun Fiyatlarla Morhipo’da

Morhipo üzerinde satışı bulunan blender çeşitleri Tefal, Philips, Fakir, Braun, Bosch, Korkmaz, Vestel, Arnica gibi bilindik ve güvenilir markalara aittir. Online alışverişiniz sırasında aradığınız markaya ait ürünü ve modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Örneğin uygun fiyatlı ürün arayışındaysanız Fakir blender seti ile pratik kullanım kolaylığına sahip olabilirsiniz. Bu setlerde güçlendirilmiş motor desteği bulunur. Ergonomik tasarımlı Fakir aletleri ile doğrama, dilimleme ve buz kırma gibi farklı işlemleri hiç yorulmadan gerçekleştirebilirsiniz. En sevilen Vestel blender seti çeşitlerinden birisi olan Horizon Mix ile lezzetli smoothieler hazırlayabilirsiniz. Bu kişisel blender setinde 4 kanatlı paslanmaz bıçak ve 600 ml tritan kap gibi özellikler yer alır. Morhipo’da bulabileceğiniz başka bir ürün çeşidi de Braun blender olur. Markanın el blenderı olarak tasarladığı Sauce serisinde ultra sert bıçak teknolojisi yer alır. Ergonomik stile sahip Bosch blender setinde 1000 W motor gücü ve 12 farklı hız kademesi bulunur. Ayrıca ekstra güç için turbo ayara da yer verilir. Uzun ömürlü ve sağlam ürün çeşitlerinden biri olan Tefal blender seti içerisinde 1000 ml doğrayıcı haznenin yanı sıra 900 ml ölçme kabı yer alır. Kaydırmaz alt taban özelliğine sahip ürün, tezgah üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Doğrama, rendeleme, ezme, karıştırma ve çırpma fonksiyonlarını bir arada barındıran model buz kırma özelliği ile de oldukça beğenilir. Philips blender modeli promix gelişmiş karıştırma teknolojisi ile sizin aradığınız ürün olabilir. Bu ürün tek düğmeyle hızlı bir şekilde açılıp kapatılabilir. İkili çırpıcıya, Xl doğrayıcıya ve turbo işeleve sahip olan Philips blender kalabalık aileler için de yeterli olur. Morhipo üzerinde yer alan bu mutfak aletleri içerisinden dilediğinizi seçerek blender uygun fiyat fırsatlarıyla keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.