Menüyü Atla

Bebek Maması

(309)

309 üründen 120 tanesi gösteriliyor.

Bebek Maması

Bir bebeğin doğumundan 2 yaşına kadar geçen sürede anne sütü alımı oldukça önemlidir. Uzmanlar ilk 6 ay anne sütü alımının öneminden sık sık bahsederler. Bu süre 24 aya kadar uzatılabilir. Ancak bazı sebeplerden dolayı annenin sütü yetersiz gelebilir. Doğumdan sonra hiç süt gelmemesi de olağan bir durumdur. Bu gibi durumlarda bebeklerin gelişimini desteklemek için ek bir besin kaynağına ihtiyaç duyulur. Son yıllarda bu alanda yapılan çalışmalar doğrultusunda anne sütündeki besin değerlerine uyan bebek maması çeşitleri piyasada yerini alır. Bir bebek, doğumundan itibaren hızlı bir büyüme ve gelişme gösterir. Bu büyüme hızı vitaminli gıdalarla desteklenmelidir. Bu ürünlerin içeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, çinko, protein gibi değerli besin ve vitamin kaynakları bulunur. Kemik ve diş gelişimini destekleyen kalsiyum olmazsa olmazlar arasındadır. Demir eksikliği kan değerlerinin düşmesine neden olduğu için önem arz eder. Yağ, protein ve karbonhidratlar enerji verici özellikte olduğu için vücut adına gerekli vitaminleri sağlar. Hücreleri yenileme özelliği bulunan çinko da ihtiyaç duyulanlar arasındadır. B, B1, B13, C, D, E ve K vitaminleri beyin, kas ve hücre gelişimleri için oldukça önemli vitaminlerdir. Daha birçok vitamini içerisinde bulunduran mamalar bebeğinizin gelişimini desteklerken karınlarının da doymasını sağlar. Ebeveynler güvendikleri markaları tercih ederler. Bebeklerin gelişimlerini önemli ölçüde destekleyen ve sağlıklarını koruyan ürünler gönül rahatlığı ile hazırlanır ve tüketilir. Beslenme alışkanlığı ilk aylardan itibaren kazandırılır. Bu ürünlerin sağlıklı olmasının yanında kolay sindirilebilmesi de önemlidir. Hazımsızlık, gaz problemleri, kabızlık veya ishal gibi sorunlar onların küçük vücutlarını yorgun düşürür. Ürünleri satın almadan önce hijyenik bir ortamda üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Tüm kaliteli bebek maması markaları Morhipo’da sizlere sunulur.

Yenidoğan Bebeklere Özel Mamalar

Doğumdan sonra doktorunuz doğru beslenme düzenini oluşturmanıza dair gerekli tavsiyelerde bulunur. Sütünüzün miktarı doğrultusunda faydalı bir beslenme çizelgesi oluşturulur ve buna göre ihtiyaç duyulan vitaminler belirlenir. Yenidoğan bebek maması çeşitleri bu ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Ünlü markaların yüksek kalitede üretilen ve 0-6 aylık süreçte anne sütüne yakın olan ürünlerinde protein önemlidir. Bebeğin göz, beyin ve sinir sağlığını destekleyen uzun zincirli PUFA, bağışıklığı destekleyici özelliği ile fayda sağlar. Hazımsızlık ve gaz önleyici prebiyotik ve postbiyotikler bağırsaklardaki yararlı bakterileri destekler. Dışkıyı yumuşatır ve gaz problemlerini azaltır. Anne sütünde bulunan ve yenidoğanların üretemediği bir madde olan Taurin her üründe yer almayabilir. Bu maddeyi içeren 0-6 ay bebek maması çeşitlerini tercih ederek fiziksel ve zihinsel gelişime destek olabilirsiniz. Her ay farklı ihtiyaçlar ortaya çıkar. Büyüme devam ettikçe besinler de farklı özelliklere sahip olur. Yenidoğanlar için 1 numara bebek maması Morhipo’da bulunur. Bazı markalar hiç anne sütü alamayan bebeklere özel iken, bazıları emzirmeye ek olarak kullanıma uygundur. Küçük ve ekstra bakıma ihtiyaç duyan bebeklerin beslenmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Hazırlanan suyun kaynatılıp soğutulmuş olması gerekir. Biberon ve başlıkların da kaynatılarak sterilize edilmesi mikroplardan arınması için önemlidir. Hazırlanan sütün 1 gün içinde tüketilmesi gerekir. Soğuyan biberonu benmari usulü ısıtarak kullanabilirsiniz. 4 aylık bebek maması artık yenidoğan durumundan çıkan miniklere özel olmalıdır. Laktozsuz olan ürünler tercih edilmelidir. Bebeklerinizi yavaş yavaş tahılların besleyiciliği ile tanıştırabilir ve tahıllı kaşık mamalarını yedirebilirsiniz. Kilo aldıran bebek maması çeşitleri tahıllı ve meyveli seçeneklerdir. Kavanoz bebek maması 4. aydan itibaren besleyiciliğe uygun olarak ek gıda yerine geçer. Tüm markaların besleyiciliği yüksek ürünlerine Morhipo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bebek Gelişimini Destekleyici Mama Çeşitleri

Genel itibariyle bebek maması çeşitleri üç gruba ayrılır. İlk grup yenidoğan grubudur. 6 aya kadar olan süre bu gruba dahil edilebilir. Bebek maması bebeğin anne sütü alamadığı, annenin sağlık sorunlarının olduğu ve süt yetersizliği gibi durumlarda kullanılır. İkinci grup, gazlı bebekler için üretilen özel içerikte olanlardır. Gaz durumu sindirim sisteminin tam olarak gelişmemesinden kaynaklanabilir. Emzirme sırasında hava yutmaları, annenin yediği gazlı gıdalar miniklerde gaz sorunu oluşturabilir. Böyle durumlarda rahatsızlıkları en aza indirmek için önerilen bebek maması çeşitleri vardır. Ayrıca mamaya yeni başlayan bebeklerde de gaz sorunu olabilir. İçeriğinde prebiyotik lifler ve parçacıklar halinde protein bulunan, gaz yapmayan bebek maması tercih etmek rahatsızlıkları büyük ölçüde azaltır. Üçüncü grupta ise alerjik yapıya sahipler için üretilen özel besinler bulunur. Bazı bebeklerin inek sütüne alerjisi vardır. Alerji testi mutlaka yaptırılmalı ve doktor kontrolünde beslenme düzeni belirlenmelidir. Yanlış ve ufak bir tadım bile ciddi alerjik sorunlar ortaya çıkarabilir. Bebekler 6. aydan sonra gelişimlerine bağlı olarak yavaş yavaş ek gıda almaya başlarlar. 6 ay bebek maması çeşitlerine ek olarak muzlu bebek maması, püreler, kaşık mamaları gibi besinler eklenebilir. Şekersiz bebek maması ilave şeker içermez. Organik bebek maması arayışında olanlar için özel markalar mevcuttur. Hipp bebek maması tamamen doğal sütten üretilir. İlave şeker ve glüten içermez. Omega- ve Omega-6 gibi faydalı yağlar, birbirinden değerli vitaminler ile bebeğinizin sinir ve vücut gelişimini destekler. Erken doğan prematüre bebekler daha fazla gelişme ve büyümeye ihtiyaç duyarlar. LCP içeren, gaz yapmayan, kolay sindirilen, sinir ve fiziki gelişimi destekleyen prematüre bebek maması çeşitleri için mutlaka doktora danışılmalıdır. Aradığınız tüm bebek maması markaları Morhipo’da mevcuttur.

Sağlıklı Bebek Mamaları Morhipo’da

Beslenme, yaşam kalitesi için ilk günden itibaren önemlidir. Devamlı farklı besin öğelerine ihtiyaç duyan minikler her ay farklı bebek maması önerileri ile beslenirler. 1 yaşına kadar olan süreçte her ay düzenli doktor kontrolüne gitmek önemlidir. Doktorların önerdiği ürün ve markaları kullanmak gerekir. 6. aydan sonra ek besinlere başlayabilirsiniz. Meyveler ve tahıllar bu alanda besleyicilik özelliğine sahiptir. Sebze ve meyveli bebek maması püreleri kavanoz halinde mevcuttur. Bezelyeli patatesli, karışık meyveli, kabaklı pirinçli ve tahıllı kavanoz ürünleri iyi birer ara öğün alternatifi olurlar. Anne tüm gün sıklıkla emzirdiği zamanlarda gece yeterli süt olmayabilir. Karnı tam olarak doyamayan ve çabuk acıkan çocuklar uyanırlar ve ağlarlar. Bu durumun önüne geçmek için özel olarak üretilmiş doyurucu biberon mamaları vardır. Gece beslenmesi için gece mamalarını tercih ederek bebeklerinizin deliksiz bir uyku süreci geçirmesini sağlayabilirsiniz. Böylece gece sık emzirmediğiniz için sütünüz birikir ve sabah emzirmesinden verim alabilirsiniz. Birçok marka farklı aylara göre farklı içerikte ürünler ortaya koyar. Kıymetli yavrular için her zaman kaliteli içeriğe sahip olan markalar tercih edilmelidir. Morhipo size alanında uzman olan markaları sunar. Üstelik bebek maması fiyatlarında indirimli ve kampanyalı seçenekleri sizlere ulaştırır. Ünlü markalar arasında seçim yapmanızı kolaylaştırır. Aptamil bebek maması çeşitleri yüksek oranda prebiyotik lif içerir. Anne sütündeki miktara yakın olan bu lifler markayı, tercih edilenler arasında ilk sıralara koyar. 40 yılı aşkın araştırmalar markayı Avrupa standartlarında bir kaliteye taşır. Bilim insanları ve uzmanlar tarafından oluşturulan tek anne sütü merkezine sahip markayı doktorların önerdiği bebek maması olarak tanımlamak mümkündür. Aptamil gibi kaliteli içeriğe sahip ünlü markaları Morhipo’da bulabilirsiniz. Bebelac, Milupa, Hipp gibi kaliteli markalara göz atarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.