Menüyü Atla

21 Aralık En Uzun Gecede Neler Yapılır?

Kış Gün Dönümü yani, 21 Aralık günü hepimizin bildiği gibi en uzun gece ve en kısa günü yaşayarak resmi olarak kış mevsimine gireceğiz. Biz kuzeyde bunları yaşarken, Güney Yarımküre’de de yılın en uzun günü ve en kısa gecesi yaşanarak yaza giriş gerçekleşecek. Yılın en uzun gecesi boyunca havanın karanlık ve kapalı olacağını düşünürsek, şimdiden yapabileceklerimizi planlayabilir, en azından verimli vakit geçirebiliriz. Neyse ki 21 Aralık en uzun gecenin ardından günler yeniden uzamaya başlayacak. Şimdi size bu uzun gece ve kısacık gün boyunca yapabilecekleriniz için hazırladığımız alternatiflerden bahsedeceğiz.

21 Aralık 2019 tarihi bu yıl Cumartesi gününe denk geldiği için şanslıyız. Gün boyunca hafta sonuna girmenin verdiği rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Tabii bu vakti geçirirken biraz internette vakit geçirip online alışveriş yapabilirsiniz. Gün kısa sürebilir ama indirimler devam edecek! Morhipo’da en uzun geceye özel çeşitli kampanyalarla alışveriş sepetinizi en karlı şekilde doldurma fırsatını kaçırmayın. Kışa resmen girdik dediğimize göre sıcak tutacak kalın kazaklar, dış giyimin olmazsa olmazı kaban ve montlar, kışlık bot ve çizmeler satın alabilirsiniz. Uzun kış gecelerini sık sık evinizde geçireceğinizi varsayarsak dekoratif ürünler, evde hygge etkisi yaratacak mumlar, misafirleriniz ve kendiniz için sofranızda güzel duracak ürünleri mutlaka alternatifleriniz arasına alın. Kısa günün karı dediğimiz tam olarak 21 Aralık’taki kampanyalarımız ve indirimlerimizden yapacağınız alışverişlerle sizin olacak!

En uzun gece boyunca yapacaklarınız alışveriş ve indirim takip etmekle sınırlı değil. Kendinize zaman ayırmak için de bu gün ideal. Hem çeşitli kozmetik ürünleri, saç ve cilt için bakım maskeleriyle kendinize dinlendirici bir akşam hazırlayabilirsiniz. Belki uzun zamandır izlemek istediğiniz filmleri ya da dizileri izlemeye başlarsınız! İzlediklerinizden aldığınız keyfi katlamak için elektronik ürünlerimizi inceleyin!

Son olarak, Morhipo’da kitap satışı olduğunu biliyor muydunuz? En uzun gece boyunca kitap okuyup hayaller alemine doğru yola çıkabilirsiniz. Şimdiden güzel bir gece sizin olsun!